in

MemnunumMemnunum Memnun DeğilimMemnun Değilim

2019’un En İyi 5 Gainer (Karbonhidrat) Markası

Kilo Alma Sorunu

Sağlıkla ilgili bir sıkıntı yoksa eğer zayıflık, yeme düzensizliği ya da iştahsızlık ile alakalıdır. Amerikalı uzmanlar, aynı ortamda yaşayan ve biri şişman, diğeri ise aynı şeyleri yemesine rağmen kilo alamayan insanlar üzerinde test uygulamaya karar verirler. Deneklerden yedikleri her şeyi not etmelerini isterler. Deney bir süre devam eder. Testin sonunda kilo alamadığını iddia eden kişiler aslında iddia ettikleri gibi aynı şeyleri aynı miktarlarda yemiyorlardır. Ya miktarları az yiyor ya da ara atıştırmalıklardan uzak duruyorlardır. Yapılan test aslında durumun söylendiği gibi olmadığını ve zayıf olanların daha az yediğini ortaya koymuştur.

Yapılan araştırmalara göre kilo alamayanların kilo almasını sağlayacak en sağlıklı ve etkili yöntem spordur. Spor yapmak vücuttaki kas miktarını arttıracağı için vücudun kalori ihtiyacını tetikleyecek ve iştahı arttıracaktır. Özellikle vücut geliştirme sporunda kas kütlesinin artmasıyla açlık ihtiyacı doğru orantılı artış gösterecektir. Yüksek protein içeren besinlerve aynı zamanda yüksek karbonhidrat içeren besinler bir arada alındığı zaman kilo artışı yağ olarak değil de kas şeklinde olacaktır. Kiloyu kas olarak almak sağlamlığı arttıracak ve hantal görünmenizi önleyecektir.

Kilo Alma

 


Kilo Aldırıcı Tozların Özellikleri ve Faydaları

Spor yapan zayıf insanların kullandığı kilo aldırıcı tozların faydaları nelerdir? işte kilo aldırıcı tozların faydaları ve özellikleri;

  • Düzenli egzersiz ile birlikte kas kütlesinin artması
  • Pratik bir şekilde hazırlanabilmesi ve kolay tüketilmesi
  • Antrenman sonrası vücudu daha hızlı toparlaması
  • Vücudun ihtiyacı olan sağlıklı yağları barındırması
  • Kişinin bitkin haldeyken enerjisini arttırması
  • İçerisindeki protein, karbonhidrat ve yağ dışında vitamin ve lif barındırması
  • Kilo alma hayalinize daha kolay bir şekilde ulaştırması

Kilo Alma


En  İyi 5 Kilo Aldırıcı Toz

Kas geliştirme yapan zayıf kişiler, kilo aldırıcı karbonhidrat tozlarını kullanabilirler. Spor ile birlikte alındığı zaman yüksek karbonhidrat, protein, yağ ve vitamin içeriği ile oldukça yardımcı olacaktır. Spor yapmayan kişilerin de az miktarlarda kullanması mümkün olsa da100-150 gr civarındaki bir porsiyonda 700-800 kalori alındığı için şekerin aşırı yükselmesi gibi sorunlarına yol açabilir. Hafif spor yaparak ve aşağıda vereceğimiz kilo aldırıcıları kullanarak rahatça kilo alabilirsiniz. İşte piyasadaki en iyi 5 kilo aldırıcı:


1. Optimum Serious Mass

Zengin bir karışım olarak nitelendirilen ürün, kilo almak isteyenler için porsiyon başına 1.250 kalori içeriyor. Ayrıca servis başına 50 gram protein ihtiva eden karışımda kullanılan; konsantre whey protein, kalsiyum kazeinat ve yumurta proteini olmak üzere 3 farklı emilim süresine sahip protein içeriği, onu rakiplerine karşı öne çıkarıyor. Ayrıca A, C, D, E ve B vitamini çeşitlerine ek zengin minerallere sahip olduğunu ekleyelim. Haftada 7 porsiyon tüketmek yeterli olacaktır. Yemeklerden hemen önce ya da antrenman sonrasında tüketilmesi tavsiye edilir. Porsiyon miktarı ikiye bölünerek gün içinde iki sefer olarak da tüketilebilir.

Optimum Mass

2. Muscletech Premium Mass Gainer

Vücut geliştirme sporunun önde gelen supplement markalarından Muscletech üretimi kilo aldırıcının 335 gramlık bir porsiyonu 53 gram protein sunuyor. Zengin vitamin ve mineral içeriğine ek olarak yüksek amino asit ve kreatin sunan ürün kas kütlesini etkili biçimde arttırmaya yardımcı oluyor. Porsiyon başına 4 gr gibi düşük yağ oranıyla da damar ve kalp sağlığını korumaya yardımcı ürünün tek dezavantajı fiyatı oluyor. Ülkemizdeki satış fiyatının, yukarıdaki rakiplerine göre biraz daha yüksek değere sahip olduğunu belirtelim. Ancak kampanya dönemlerinde, firmanın plastik kutu yerine yumuşak paketler halinde piyasaya sunarak ambalaj maliyetini düşürdüğü ürünleri oldukça iyi fiyatlara alabiliyorsunuz.

Muscletech Premium Mass Gainer

3. Hardline Progainer

Yerli üretim olan ve Hardline firması tarafından üretilen bu ürünfiyat/performans veyüksek protein içeriği ile öne çıkıyor. Son yılların popüler karbonhidrat tozları arasına yerleşen üründe whey ile birlikte bitkisel protein bulunuyor. Ayrıca multivitaminBCAAve enerji içeceklerinde bulunan Taurin amino asidi içeriği ile dikkat çekiyor. Süt ile tüketilmesi tavsiye edilir. Günlük 1 veya 2 porsiyon kullanılabilir. Spordan hemen sonra ve yemeklerden hemen önce alındığı takdirde etkisi artacaktır. Enerji sorunu çeken ve kendinibitkin hisseden kişilerin eski enerjik zamanlarına kavuşmasını sağlayacaktır.

Hardline Progainer

4. Cyto Gainer 

Amerikan Cytosport tarafından üretilen, yoğun karbonhidrat içeriğine sahip ürünün; basit şeker içermiyor olması, %36 oranında yoğunlaştırılmış ve izole protein içeriği, yağ miktarının sıfıra yakın olması ve saf Glutamin içeriyor olması dikkat çeken noktaları arasında yer alıyor. Yüksek proteine sahip olması bakımından, vücut geliştiricilerin bulking denen kilo alma ve kas inşa etme döneminde başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Spor yapan ve zayıf olan kimselerin protein tozu yerine bu ürünü kullanmaları hem ihtiyaçları olan proteini hem de karbonhidrat ve diğer desteği sağlayacaktır. Böylece kas inşası kolaylaşacak ve kilo alımı kas kütlesi şeklinde olacaktır.

Cyto Gainer

5. X – Treme Weight Gainer 

Servis başına sunduğu 1.160 kalori ile dikkat çeken üründe yüksek kaliteli ham maddeler kullanılıyor. Sporcuların bulk dönemi için hazırlanan ürün, kilo almak isteyenlerin olumlu sonuç almasına yardımcı oluyor. Multivitamin ve minerallere ek olarak yüksek miktarda protein içeren karışım hacim sağlıyor. Yüksek kalorili içeriğinin yanında yoğun mineral ve vitamin desteği kullanan kişinin bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Spor yapıldığında yorulan metabolizmayı canlandırıyor ve hastalıklara karşı koruyor. Vücut geliştirme yapacak zayıf kişilerin ilk 6 aylık zaman diliminde sadece bu ürünü kullanmaları hem kas gelişimi hem de kilo artışı için yeterli olacaktır.

X – Treme Weight Gainer

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Yazar: admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

2019’un En İyi 5 Protein Tozu

En Kaliteli ve En İyi Supplement Markaları