in

MemnunumMemnunum Memnun DeğilimMemnun Değilim

BigJoy CreaBig Micronized Creatine Powder

BIGJOY Crea Big Micronized Creatine Powder 300 gr

BIGJOY Crea Big Micronized Creatine Powder, kreatin monohidrat içeren, toz formda amino asit takviyesidir. Toplam 60 servis içerir.

Kreatin doğal bir amino asit olup asıl görevi, kısa süreli ve yoğun fiziksek aktivitelerde kaslara enerji sağlamaktır. Kreatin Monohidrat özellikle patlayıcı kuvvetin geliştirilmesi için çok etkilidir. Kısa süreli yoğun antrenmanlarda vücut kreatini temel enerji kaynağı olan ATP’ye dönüştürür.

Kreatin vücuda sağladığı ATP’nin yanında ayrıca kas hücrelerinin genişlemesine yardımcı olur, böylelikle hacim artışı kazanmak isteyen sporcuların en sık kullandığı ve etkisi kanıtlanmış supplement ürünlerinden birisidir.

BIGJOY Crea Big Micronized Creatine Powder, aromasız olduğu için herhangi bir gıda takviyesi ile birlikte karıştırılarak kolayca kullanılabilir.

BIGJOY Crea Big Micronized Creatine Powder 300 gr servis başına 5 gr %100 saf mikronize kreatin monohidrat içeren aromasız olarak dizayn edilmiş sporcu gıdası takviye ürünüdür.

Vücut, yüksek yoğunluklu egzersiz gibi durumlarda ATP veya adenosin trifosfat şeklinde bu enerjiyi sağlar. Vücut, yalnızca birkaç saniyeliğine yoğun egzersizi sürdürebilen sınırlı bir ATP kaynağı bulunduğundan, kasların işlev görebilmesi için yeterli enerjiyi sağlamak için ATP’nin sürekli olarak üretilmesi gerekir. Bir fosfat grubu serbest bırakıldığında ATP’nin parçalanmasıyla metabolik enerji yaratan bir patlama enerjisini üretir. Daha sonra vücut ATP’yi hızla yenilemek için kreatin fosfat kullanır.

Kreatin kasta, kreatin fosfat olarak depolandığı için, ilave kreatinin alımı, kasların daha yüksek bir yoğunluğa sahip olmasını sağlayan enerjinin üretimini artırabilir. Vücut kendi kreatin arzını üretirken, yoğun performans için kasın ek enerjisini sağlamaya yeterli değildir.

Dayanıklılık sporcuları için kreatin takviyesinin yararları aktif olarak araştırılmıştır. Bu araştırma, kreatinin aslında dayanıklılığı günde 20 gramlık bir dozda arttıracağını ortaya koymuştur. Sürekli bir egzersiz ve diyetle birlikte alınırsa, kreatin kas kitlesi ve kas çevresi artırır. Başlangıçta, kas kütlesi kazancı nedeniyle kilo da artabilir.

  • Yüksek saflıkta mikronize kreatin içerir.
  • Performansın iyileşmesine yardımcı olur ve kas kütlesi kazanımına destek olur.
  • ATP üretimini destekleyerek patlayıcı kuvveti destekler.
  • Shaker kullanılmayan durumlarda kaşıkla karıştırılarak hazırlanabilir.
  • Bulking dönemlerinde ve kilo kazanımı hedefleyen sporcular için gainer ürünleri ile birlikte kombine edilebilir.

Kullanım Zamanı:

Spor Günleri: Tercihen spor sonrasında 1 servis olarak kullanılmalıdır. Spor esnasında performans artışı hedefleniyorsa spordan 15-20 dk önce 1/2 servis spor sonrası 1/2 servis iki eşit miktarda alınabilir.

Spor Yapılmayan Günler: Kahvaltıdan sonra 1 servis olarak kullanılır.

Yükleme Yapılacaksa: İlk 5 gün günde 20 gr ürün 4 eşit serviste tercihen öğünlerle birlikte alınmalıdır. Sonrasında normal kullanıma devam edilmelidir. Ürün içerisinde ölçek bulunmaktadır.

Hazırlanışı:

1 Servis (1 Ölçek) BigJoy Creabig 150-350 ml sıvı ile karıştırılarak hazırlanır. Mikronize yapısı sayesinde kolaylıkla homojen karışım sağlar.
Püf Noktalar: Ürün aromasız üretilmektedir. Damak zevkine göre su ya da meyve suyu ile karıştırılarak hazırlanabilir. Eklenen sıvı miktarı isteğe bağlı olarak azaltılıp arttırılabilir.

Big Joy Crea Big Kreatin dikkat çeken özellikleri:

  • Yüksek saflıkta mikronize kreatin içerir.
  • Performansın iyileşmesine yardımcı olur ve kas kütlesi kazanımına destek olur.
  • ATP üretimini destekleyerek patlayıcı kuvveti destekler.
  • Shaker kullanılmayan durumlarda kaşıkla karıştırılarak hazırlanabilir.
  • Bulking dönemlerinde ve kilo kazanımı hedefleyen sporcular için gainer ürünleri ile birlikte kombine edilebilir.

Bunlara Dikkat Edin:

Spor esnasında performansı artışı hedefleyen sporcular için formüle edilmiş, dolgu maddesi içermeyen gıda takviyesidir.

Püf Noktalar:

Karbonhidrat içerikli gainer ya da öğünlerle alınması ürün verimini arttırabilir. Spora yeni başlamış kişiler için pre-workout ürünlerle birlikte kullanımı tavsiye edilmez.

Dikkat – Olası Yan Etkiler:

Bu ürün yeterli ve dengeli bir diyetle birlikte tüketilmelidir. Tek başına bütün besin öğeleri ihtiyacını karşılamaz. 17 yaş altındaki çocukların doktor gözetiminde kullanmaları tavsiye edilir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. Diyabet hastalarının kreatin kullanımı tavsiye edilmez. Böbreğe bağlı rahatsızlık geçiren kişilerin kullanılması tavsiye edilmez. Cyclosporine içerikli ilaçlarla birlikte kullanmayınız. Önerilen dozun üzerine çıkmayınız. Gıda takviyesidir. Herhangi bir hastalığın teşhis, önlem ya da tedavisinde kullanılmaz.

Big Joy Kreatin

👉  Weider Pure Creatine İnceleme

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Yazar: admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Weider Pure Creatine İnceleme

BSN DNA Series Whey Protein Tozu İncelemesi