in

MemnunumMemnunum Memnun DeğilimMemnun Değilim

Dymatize ISO100 Hydrolyzed Whey Protein Tozu İncelemesi

Dymatize ISO100 Hidrolize dünyada en çok satılan ve 4 yıldan beri ödül alan Whey Protein tozunu inceleyeceğiz.

Dymatize ISO100 Hydrolyzed

Hedeflerinize ulaşmak için çabalamak ve onları ezmek arasındaki fark ISO100’dür. Hızlı sindirim, hidrolize, %100 Whey Protein izolatı, servis başına kanıtlanmış miktarda protein ve BCAA ile geliştirilmiştir. Antrenmanlarınızdan önce, antrenmanlardan sonra veya herhangi bir zamanda yüksek kalitede protein alımı yapmanız için ihtiyacınız olan herşey ISO100’de olabilir.

Her serviste 25 gr hidrolize whey protein içerdiğini belirtmek isteriz. Bodybuilding.com’da 2013-2014-2015 yıllarında üst üste yılın en iyi izole protein tozu seçilmiş bulunmaktadır. Yağsız kas gelişimine en çok katkıda bulunan protein tozları arasında yer alan bu marka aynı zamanda yüksek aminoasit profili ile dikkat çeken ürün olmuştur. Çok kolay çözülmesi ve hızlı emilimi ile antreman sonrası için lezzetli bir protein ürünüdür.

👉  Muscletech NitroTech %100 Whey Gold Protein Tozu İncelemesi
Dymatize ISO100 Hidrolize

Whey protein tozu antrenmanınızı destekler, antrenmandan sonra yenilenme ve kas geliştirmeniz için gereken protein sentezine yardımcı olur. Hidrolize protein ise whey proteinin enzimatik hidrolizi ile elde edilen, daha hızlı sindirilen ve fazladan karbonhidrat, şeker, yağ, laktoz ve kolesterolden arındırılmış halidir.

Dünyada en çok satılan ve 4 yıldan beri ödül alan Dymatize ISO100 Hidrolize Whey Protein, her servisinde 25 gram protein, 5.5 gram BCAA ve 2.7 gram Leucine içeriyor. Gelişmiş absorpsiyon ve sindirimi ile hızlı aminoasit yenilenmesi sağlayarak istediğiniz fiziğe ulaşmanıza yardımcı oluyor. Sabah uyanır uyanmaz katabolizmayı durdurmak için veya yoğun antrenmanın hemen ardından yenilenmeyi hızlandırmak için biçilmiş kaftan. Üstelik bir servisi sadece 116 kalori!

Dünyaca ünlü kalitesi, tadı ve saflığı ile Dymatize ISO100 mikrofiltrasyon ve çok aşamalı saflaştırma işlemlerinden geçerek, diğer işlemlerin aksine birçok önemli whey protein bileşenlerini koruyor. Sonuç olarak glütensiz, yağsız, laktozsuz şekilde en saf proteini ortaya çıkarıyor.

2009 senesinde Türkiye’de sporcu besinleri pazarına giriş yapan Dymatize Nutrition ürünleri, ülkemizde de kısa süre içerisinde yoğun rağbet görmüştür. Markanın diğer ülkelerde fazlaca  ürün çeşidi bulunmasına karşın, Türkiye’de sınırlı sayıda ürününü bulabilmek mümkün. Bu anlamda Amerika’daki ürünleri Türkiye’ye sipariş eden tüketici sayısının da fazla olduğunu belirtmek gerekir.

Ürün kalite standartlarını önemseyen ve  sertifikasyonları ile bu hassasiyeti dışa vuran Dymatize’nin ürünleri Informed Choice Trusted BySport sertifikasına sahiptir. Amerikalı firma cGMP ve HACCP sertifikalarına da sahip. Ürünlerini üretim sürecinde iken hammadde ve üretim açısından düzenli olarak kalite kontrolüne tabii tutan Dymatize, beklentinin altında kalan ürünlerini geri almakta.

Ürün Bilgisi

Ambalajlar:

  • 900 gr kavanoz (30 porsiyon)
  • 2200 gr bidon (74 porsiyon)

Aromalar:

  • Muz
  • Çikolata
  • Çilek
  • Vanilya Çilek
  • Gurme Vanilya

İçindekiler:

100% Hidrolize Whey Protein İzolesi, Kakao, Doğal ve yapay aromalar, Tuz, Potasyum Klorid, Sukraloz, Stevia yaprağı ekstraktı.

Kullanım Şekli:

Başlangıç Seviyesi: Antrenman sonrası 1 ölçek 300 ml su veya yağsız süt ile tüketilebilir.

Orta Seviye: Antrenmandan min. 2 saat önce 1 ölçek, antrenmandan sonra 1 ölçek 300 ml su veya yağsız süt ile tüketilebilir.

İleri Seviye: Sabah 1 ölçek, Antrenmandan min. 2 saat önce 1 ölçek, antrenmandan sonra 1 ölçek 300 ml su veya yağsız süt ile tüketilebilir.

Dymatize Iso 100 Whey Protein Tozu

Dymatize ürünleri ile karşılaştığınızda mutlaka ürünle ilgili olarak “doğal ve saf içerik” sözlerini de duyarsınız. Açıkçası benim ürünle tanışmama neden olan da bu sözler oldu. Amerikan ürünleri arasında Avrupa standartlarında kalite skalasını yakalayabilen sayılı firmalar içinde yer alan Dymatize İSO100 Nutrition ile ilgili olarak yapacağım değerlendirmelerde ağırlıklı olarak fiyat ve performans özelliklerine değineceğim ve deneyimlerim neticesinde ulaştığım sonucu paylaşacağım.

Öncelikle Dymatize ISO 100 ürününe yakından bakacak olursak saf protein tozu olması özelliği ile ilk artısını benden almayı başarıyor. Bugün piyasadaki yüzlerce protein tozu markasına baktığımızda saflık açısından çok az sayıda ürünün piyasada olduğunu görüyoruz. Tüketicilerin sayısız beklentilerine yanıt vermek isterken içeriğine girmeyen yapay madde kalmayan bu ürünlerin yanında Dymatize ISO 100 resmen bir altın değerinde.  İçeriğinde 100 kcal enerji, 0.5 gr yağ, 5 mg kolesterol, 100 mg sodyum, 280 mg potasyum, 25 gram protein ve çok sevindirici bir şekilde 0 gram şeker barındıran IS0 100’ün bu doğal yapısı hoşuma gitti. Hidrolize protein tozu özelliği taşıyan Dymatize ISO 100, bu özelliğiyle piyasada kendisini ne kadar ayrıştırıyor bilinmez ama kıymetli bir whey protein olarak değerlendirilmesi gerektiği aşikar. Şayet bu kıymeti ürünün piyasa fiyatına yansıyan bedelle de açıklayabiliyoruz; çünkü muadillerine kıyasla piyasa fiyatı bir miktar yüksek.

Lezzet ve doku açısından piyasadaki muadillerinden geri kalmayan bir performans gösterdiğini söyleyebileceğim Dymatize IS0 100’ün çikolata aromalı ürününü kullandım. Bildiğiniz üzere piyasada neredeyse her markanın mutlaka çikolata aromalı bir ürünü mevcut ve bu anlamda yakalanan lezzet konusunda markalar birbirinden pek ayrışamıyor. Bu noktada benden standart bir puan alan Dymatize ISO 100 diğer aromalarıyla öne çıkıyor olabilir, güvenle deneyebilirsiniz.

Ürünü hazırlama konusunda da yine piyasadaki muadillerle benzer özelliklere sahip olan Dymatize ISO 100’ü hem suyla hem de sütle, kaşıkla karıştırarak veya shaker ile kolayca çözündürerek içebilirsiniz. Sadece benzer standartlardaki protein tozlarına kıyasla köpürme açısından bir eksisi olabilir ancak bu da çok şiddetli bir boyutta olmadığı için beni rahatsız etmedi.

Gel gelelim ürünün benden aldığı tek negatif puana. Fiyat konusu.. Dymatize, Amerikan ürünü olmasının yanında sahip olduğu saflık ve kalite özellikleri ile kendisini öne çıkarırken bunu fiyatına da büyük ölçüde yansıtmış desem yeri. Zira ürünün 2200 gramlık bidonunu aldığınızda, bir ölçek için 3 TL gibi bir ödeme yapmış olmanız gerekiyor. Çünkü 2200 gram bidon fiyatı pazarda 200 ile 240 TL arasında değişiyor. Bu yönden maliyet avantajı sağlamadığını düşünüyorum. Tabii ki yine de hem ürünü denemek hem de kıyas yapabilmek adına ürünü denemek istiyorsanız, bu durumda 900 gramlık ambalajıyla deneme yapabilirsiniz.

Sonuç olarak Dymatize ISO 100 benzer fiyatla birçok muadilinin alınabilir olması nedeniyle geri plana düşüyor olmasına karşın önemli bir dünya markası özelliği taşımasının verdiği güvence ile tercih edilebilir bir protein tozu.

Ne düşünüyorsun?

1 puan
Upvote Downvote

Yazar: admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Optimum Gold Whey Protein Tozu İncelemesi

Myprotein Impact Whey Protein İncelemesi