in

MemnunumMemnunum Memnun DeğilimMemnun Değilim

En Kaliteli ve En İyi Supplement Markaları

En Kaliteli ve En Kaliteli Supplement Markaları

Supplement pazarı gün geçtikçe büyüyen bir pazar haline geldi. Bu işe ilk başlayan köklü firmalara, sektörde yeni olmasına rağmen yaptığı geniş ar-ge çalışmalarıyla etkili ürünler sunabilen ve müşterilerin dikkatini çeken firmalar eklendi ve rekabet iyice kızıştı. Her üretici içeriği daha yüksek ürünler yapmaya ve uygun fiyattan pazara sunmaya çalıştıkça bu iş tüketicinin işine yaradı. Ülkemizde her ne kadar yüksek fiyatlardan satılıyor olsalar da yerli firmaların sektöre girmesi geliri iyi olmayan sporcuları sevindirdi.

En Kaliteli Suıpplement Markaları

Yeni teknolojiler ile birlikte supplementler çok farklı şekillerde üretilmeye başlandı. Her üretici yaptığı karışımlarla yeni seçenekler ekleyince pazarda inanılmaz bir ürün çeşitliliği oluştu. Bazı firmalar satışlarını arttırabilmek için farklı supplementleri paket halinde satmaya başlayınca diğerleri de onu takip etti. Supplementler arasında en çok satılanın protein tozu olduğunu düşünürsek onun yanında pakete eklenen ürünler desatış rakamlarını arttırdıEn etkili supplement markalarını değerlendirirken ürettikleriprotein tozlarına bakarak buna kadar vermek en doğru seçenek diye düşündük. Türkiyepiyasasında boy gösteren firmaların ürünlerini değerlendirdiğimiz sıralamayı yaparken ençok tercih edilen ve en iyi yorum alan ürünler olmasına dikkat ettik. Fiyatı göz ardı ettiğimiz en etkili supplement markaları listemiz şöyle oluştu;

Kaliteli Protein Tozu


Dünya’nın En İyi Supplement Markaları;

  • Muscletech
  • Weider
  • Grenade
  • Optimum Nutrıtıon
  • Hardline

1. Muscletech

MuscleTech 1995 yılından bu yana Amerika’nın en çok satan sporcu gıdası markasıdır. Ülkemizde de supplement sektörünün belkemiğini oluşturmaktadır. MuscleTech’i bu kadar başarılı kılan şey, hammadde ve üretim teknolojilerine yaptıkları kesintisiz yatırımdır. Bunu MuscleTech firmasının sahip olduğu patent sayısına bakarak da görmek mümkün. MuscleTech günümüze kadar sporcu gıdaları üretimi konusunda Amerika’da 30, dünya çapında ise 50’nin üzerinde patente sahiptir.

MuscleTech, her biri kendi kategorisinin lideri olan MuscleTech Nitro Tech, MuscleTech Masstech ve MuscleTech Hydroxycut gibi onlarca farklı ürün ile hem profesyonel atletlerin hem de sporu ve sağlıklı yaşamı hayatlarının merkezine almış kişilerin aklına ilk gelen markadır.

Farmatek, 2008 yılından beri tek yetkili MuscleTech Türkiye resmi distribütörüdür. MuscleTech ürünlerinin hepsi ABD menşeilidir ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır. Hiçbir ürün Bulgaristan üzerinden Avrupa ya da Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerinden ithal edilmemektedir.

Muscletech

2. Weider

Weider, kendini kanıtlamış bir marka olarak, kaliteli hammaddesiyle kullanan kişiler tarafından olumlu yorum almayı başarıyor. Aslında Amerikan markası olmasına rağmen Almanya‘da üretim yapan firma, sadece Avrupa‘ da satılıyor. %100 biyolojikhammaddelerden oluşan ürünleriyle içeriğe önem veren kullanıcıların tercihidir. Ülkemizde en yüksek fiyat etiketine sahip ürünler arasında yer almasına rağmen en çok satılan supplement olması, kalitesini göstermektedir. Weider‘ in diğer ürünlerine göz attığımız zaman,Glutamin ve Kreatin satışlarında da zirvede yer aldığını görüyoruz. Glutamin ve Kreatinkonusunda gerek kullanılan hammadde kalitesiyle gerekse sunduğu porsiyon sayısıyla rakiplerinin önünde yer almayı başarıyor.

Weider

3. Grenade

100′ ün üzerinde ülkede satış yapan firma olan Granade, vücut geliştirme sporunun kalbi olan Amerikan menşeilidir. Firmanın geniş ürün gamı içinde en dikkat çeken ürün Hydro 6protein tozu olmaktadır. Sıkı diyet yapanlar için geliştirilen üründe yağ oranı sıfırdır. Kompleks proteinler sınıfında yer almasına rağmen saflık derecesi yüksektir. %50 izo whey, %50 kazein yapısıyla kısa ve uzun süreli emilimi bir arada sunmaktadır. %4 civarındaki şeker içeriği sporcunun gereken enerjiyi almasını sağlar. Spor öncesi ve sonrasında kullanım için uygundur. Bu protein tozu ülkemizde en çok satan ürünler arasında yer alır. Ayrıca haricinde Kreatin ve Glutamin ürünleri de Türkiye‘ de en çok satılansupplementler arasında ilk on içindedir.

Grenade

4. Optimum Nutrition

Optimum Nutrition, pazarda çok eski olmamasına rağmen en popüler olan firmalardan biridir. Sadece ülkemizde değil Amerikadaki satış rakamlarına bakınca en çok satılan ilk üç protein tozu arasında yer almaktadır. Bunun sebebi fiyat/performans ürünüolmasıdır. Fiyatına göre içeriğinin zenginliği ve kompleks yapısı onun tercih edilmesinde baş etken olmaktadır. Firmanın diğer ürünlerine bakıldığı zaman KreatinBCAA ve Karbonhidrat tozunun da ülkemizde çok satıldığını ve kullanan kişilerin iyi sonuçlar elde ettiğini yorumlardan görebiliyoruz. Kısacası Optimum firmasının ürünleri kalitesiyle üst sınıf etki yaratırken uygun fiyat ile kullanıcısını memnun etmektedir.

Optimum Nutrition

5. Hardline

Listenin son sırasında tamamen yerli firmamız olan Hardline yer alıyor. 2003 yılında kurulmuş olmasına rağmen şu an piyasada önemli pay sahibidir. Ar-ge alanında yaptığı yatırım ile dikkat çeken firma hem ülkemizin ilk sporcu gıdası ve vitamin takviyesi üreten firmasıdır hem de sunduğu ürün çeşidi ile diğer firmaların önünde yer almaktadır. Protein tozunu örnek vermek gerekirse farklı türde protein tozları olmasına rağmen en çok tercih edilen ürünü Whey 3 Matrix adını verdiği üründür. Bu ürün içinde 3 farklı protein yer almaktadır. Farklı emilim hızına sahip proteinler kullanan sporcuya anlık, orta süreli ve uzun süreli emilim sunarak vücudunu uzun periyot aralığında beslemektedir. Firmanın diğer ürünlerine baktığımızda Kreatin, L-KarnitinGlutaminBCAA ve Amino asitlerinin dünya devi firmaların ürünlerine kalite bakımından kafa tuttuğunu ve bunu uygun fiyat ile sunduğunu görmekteyiz. Kullanıcıların olumlu yorumlarıyla kalitesini kanıtlamış olan firma, uygun fiyatıyla müşterilerini memnun ederken yerli üretim olmasıyla gurur yaşatmaktadır.

Hardline

Marka sıralaması karışıktır. Önerdiğiniz markaları yorum olarak belirtirseniz ekleme yapabiliriz.

👉  Weider Premium Whey Protein Tozu İncelemesi

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Yazar: admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

2019’un En İyi 5 Gainer (Karbonhidrat) Markası

Optimum Lean Whey Protein Tozu İncelemesi