in

MemnunumMemnunum Memnun DeğilimMemnun Değilim

Muscletech NitroTech %100 Whey Gold Protein Tozu İncelemesi

Muscletech NitroTech %100 Whey Gold protein tozu incelemesi ve yorumu sizinle paylaşıyoruz.

Muscletech NitroTech %100 Whey Gold nedir?

Muscletech Nitro Tech Performance Series Dünyanın en yenilikçi ve gelişmiş supplement markalarından birisi olan Muscletech bu ürün ile Nitro Tech serisine ve protein tozuna yeni bir anlayış getirmiştir. Ürünün temel protein kaynağı izole whey proteindir. Genel olarak ise izolehidrolize ve ultra filtre edilmiş konsantre whey proteinden oluşur. Özellikle hidrolize ve izole whey protein emilim açısından çok hızlıdır ve antrenman sonra toparlanma ve yenilenme için iyi bir seçim olabilir. Hidrolize whey protein biyo yararlılık olarak serbest formda amino asitten çok daha verimldir.

Muscletech Nitro Tech içerdiği 3 gr Kreatin sayesinde normal bir wheyden daha fazla kuvvet kazandırabilir ve buda daha fazla kas yapımına yardımcı olabilir. Yapılan bilimsel çalışmalar özellike anrenman sonrasında protein ile birlikte alınan kreatinin protein sentezini arttırdığını göstermiştir. Bu açıdan Muscletech Nitro Tech Performance Series özel bir protein tozu olup son derece zengin ve kuvvetli bir içeriğe sahiptir.

👉  Kas ve Vücut Geliştirme Takviyeleri

Bir çok amino asit içermektedir..

Muscletech whey, içerdiği yüksek kaliteli protein kompleksi dışında gerek yenilenme gerekse yaşamsal olarak çok önemli olan alaninglisin ve taurin gibi 3 adet amino asit içerir.

Alanin yüksek yoğunlukta yapılan antrenmanlar sırasında enerji üretimi için kullanılan gikoz üretimi için gerekli bir amino asittir. Bunun yanında antrenman sonrası kaslarda meydana gelen yıkımın onarımı ve protein sentezinin artmasında öenmli bir rol alır. 2000mg alanin içerir.

Glisin kreatin ile birlikte hücre hacmini destekleyen ve vücutta biyolik işlemerde rol alan bir amino asittir. 1000 mg glisin içerir.

Taurin vücutta en bol amino asitlerden birisi oluğ glisin gibi hücre hacmine destek olur. 1000 mg taurin içerir.

Suda kolay çözünür ve çok kuvvetli anabolik formulasyona sahiptir.

Muscletech’in 20 yıllık deneyimi ile geliştirdiği yeni whey proteini ürünüdür. NitroTech %100 Whey Gold, bir serviste 24 gram mikro filtrasyon teknolojisiyle elde edilmiş whey protein konsantresi içerir.  Whey protein konsantresi, hidrolize whey protein peptitleri ve %97 saflıkta izole whey proteininden oluşmaktadır.

Mikro filtrasyon teknolojisi ile üretilen izole proteinler, normal whey proteinlere göre daha yüksek biyolojik değere sahiptir. Ayrıca daha düşük yağ ve laktoz içerir. Bu sayede protein vücutta daha kolay sindirilir ve hızla emilim sağlayarak kısa sürede kaslara ulaşır.

Nitro-Tech 100% Whey Gold, bir serviste whey proteinden gelen, 5,5 gr BCAA ve 4g glutamin öncüsüne sahiptir. Yüksek protein içeren Nitro Tech %100 Whey Gold, kas kütlesinin korunması ve artışına katkıda bulunur.

Muscletech NitroTech %100 Whey Gold Protein’in dikkat çeken özellikleri:

– Mikro filtrasyon teknolojisi ile saflaştırılmış %100 whey protein konsantresi

– Bir serviste 24 gram protein

– Wheyden gelen 5,5 g BCAA ve 4g glutamin öncüsü

– Whey protein peptitleri ve izolatı

– İlave bileşenlerden arındırılmış

– Kolay sindirim ve hızlı emilim

– Gluten içermez

– Lezzet ödüllü aroma

Not: Muscletech Nitrotech %100 Whey Gold, “Nitrotech Performance” serisinden farklı olarak kreatin içermemektedir.

Muscletech NitroTech %100 Whey Gold

Muscletech Nitro Tech %100 Whey Gold Özellikleri

  • Marka: Muscletech
  • Servis Sayısı: 82
  • Servis Miktarı: 1 Ölçek (33 g)
  • Servis Başı Fiyat: 3,77 TL
  • Protein Oranı: %72,7
  • Karbonhidrat Oranı: %6,1
  • Şeker Oranı: %6,1
  • Yağ Oranı: %6,1

Muscletech NitroTech %100 Whey Gold

Muscletech NitroTech %100 Whey Gold

Muscletech Nitro Tech %100 Whey Gold Kullanımı

Başlangıç SeviyesiAntrenmanlardan hemen sonra 1 ölçeği 300 ml su veya sütle karıştırarak tüketiniz.

Orta SeviyeAntrenmanlardan hemen sonra 1 ölçeği 300 ml su veya sütle karıştırarak tüketiniz. Sabah kalktıktan hemen sonra 1 ölçeği 300 ml su veya sütle karıştırarak tüketiniz.

İleri SeviyeAntrenmanlardan 30-40dk önce ve hemen sonra 1 ölçeği 300 su veya sütle karıştırarak tüketiniz. Sabah kalktıktan hemen sonra 1 ölçeği 300ml su veya sütle karıştırarak tüketiniz.

Ürünün Başlıca Özellikleri

– Yüksek hammadde kalitesi

– Yüksek servis sayısı

– İzole ve hidrolize whey

– Lezzetli aroma

– Hızlı emilim

– Bu versiyonunda kreatin içermiyor

Neleri İçermez?

– Domuz katkı maddesi

– GDO

– Et ürünü

– Gluten

– Aspartam

Amino Asit Profili

Muscletech NitroTech %100 Whey Gold

Sonuç Olarak:

Muscletech’le ilgili yukarıdaki açıklamalardan da anlaşılacağı üzere dünyanın en meşhur gıda takviye ürünleri markası. Dönenim en başarılı ve popüler sporcularının ve en büyük organizasyonların neredeyse daimi sponsoru. Yani reklama çok para harcayan bir marka… Buradan yola çıkarsak belki de dünyanın en büyük supplement markalarından biri diyebiliriz. Hal böyle olunca ürünlerin hammadde ve üretim konularında belirli bir kalite standardını yakalamış olduğu görülüyor.

Daha önce Hardcore Serisi olarak çıkan ürünlerin tat konusunda problemi vardı. Ancak yeni adıyla üretilen Nitrotech Performance Serisi protein tozu tat ve karışım konusunda problemsiz.

İçeriğine baktığımızda neredeyse biyokimya laboratuvarına düşmüş gibi bir hisse kapılabiliriz. İçeriktekilerin bir kısmı standart protein tozlarındaki gibi… Fazladan olanlar ise kıvam arttırıcılar, enzim ve diğer aminoasitlerdir. Kıvam arttırıcılardaki karragenanın sağlığa zararlı etkilerinin olabileceği belirtiliyor. Papain hurma ağacının öz suyu ve sindirime yardımcı bir katkı maddesi. Zararı yok. ‘Soya ve süt içerir’ ibaresi bu gıdalara hassasiyeti olanlar için yazılmış. Laktozu sindiremiyorsanız aşırı gaz ve karın ağrısı yapabilir. Bu sorunları yaşamamak için tamamen izole ya da hidrolize içeren ürünleri tercih edin. L formlarındaki aminoasitler lösin, isolösin, valin, yani BCAA’lar bunun yanında glutamin içeriğin kalitesini artırmak amaçlı eklenmiş. Bunlar zaten protein tozlarının içeriğinde mevcut.

Ancak bu üründe fazladan katkı yapılmış. Kreatin ve taurin antrenmanda performans ve güç artırıcı gıda takviyeleridir. Antrenmanı daha dinç ve kuvvetli yapmanızı sağlar. Belki bu takviyelerin ürüne eklenmesi iyi bir şey gibi görünebilir. Ancak bunlar içeriğin whey proteininden gelen protein miktarının azalmasına neden olur. Hâlbuki bizim bu ürünü esas alma amacımız mümkün olan en üst miktarda whey proteini kullanmak. Eğer kreatin kullanmak istiyorsak ayrı olarak alabiliriz. Bu daha iyi. Eklenme olmadan kabaca hesap edilirse bu ürünün wheyden gelen protein miktarı 100 gram üründe 40 – 50 gr civarındadır. Bu ürün Türkiye’deki sitelerde izole whey diye satılıyor ancak izole değil. İçeriğinde 9 gr karbonhidrat ve 3 gr yağ var. Protein ise 86 gr. İzole proteinlerde en az %90 protein olmalıdır. Yağ ve karbonhidrat ya hiç yoktur ya da 1-2 gr seviyelerindedir.

Ufak bir satış stratejisi mevcut..

1 ya da 2 servis (1-2 ölçek, 36-72 gr) kullanılması önerisi yapılmış. Bu şart değil. Günlük almanız gereken protein miktarını biliyorsanız, bunun büyük kısmını doğal gıdalardan karşıladıktan sonra geriye kalan kısmını tamamlayacak kadar (1 ölçeğinde 30 gr protein olduğunu göz önünde bulundurarak) bu üründen takviye yapabilirsiniz. Günlük 50 gr civarı protein tozu tüketiminin uygun olduğunu da bilginize sunayım. Bu arada Türkiye’de satışını yapan siteler bir servisin 44 gr geldiğini yazıyor. Ancak Muscletechin kendi sitesinde 1 ölçek 36 gram olarak belirtilmiş. Protein tozunu karıştıracağınız sıvı ya da katı gıdanın ne ve ne miktarda olduğu size bağlı. En etkin sonuç için yazılan günde 4 servis ve en az 6 aylık kullanım önerisini dikkate almayın. Ne kadar çok içerseniz o kadar çabuk biter ve yine satın almak zorunda kalırsınız. Firma tam da bunu istiyor.

Yukarıda dediğim gibi Muscletech belki de reklama en çok para harcayan supplement üreticisi. Bunun maliyetini elbette ürünlerine yansıtıyor. Nitrotech Performance protein tozu oldukça pahalı bir ürün. Fiyat/Performans açısından vereceğim notla adeta yerlerde sürünüyor diyebilirim. Çünkü wheyden gelen protein miktarı çok az. Tamamen izole değil, içinde konsantre de var. Ve muadilleri genelde 2300 gramlık bidonlarda satılırken bu 1800 gr.

Ürün hakkındaki genel görüşüm; tadı ve içimi konusunda problemi olmayan, içerikçe zengin gibi görünse de aslında yetersiz ve oldukça pahalı bir ürün. Ben olsam tercih etmezdim.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Yazar: admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Myprotein Impact Whey Protein İncelemesi

Weider Premium Whey Protein Tozu İncelemesi